BECOME AN ADVERTISER

Advertise with us

Tyrone Club Fixtures

Monday 12.08.2013
Team Talk Mag
Club


Tyrone Fixtures

Tuesday 13th August
7.15
in Stewartstown
Coalisland Fianna v Ardboe O’Donovan Rossa
Venue tbc.
Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin v Aghaloo O`Neill’s
Fintona Na Piarsaigh v Galbally Pearses
Wednesday 14th August
7.30pm
O’Neills U-16 League
Coalisland Fianna v Derrylaughan Kevin Barry’s GAC
Ardboe O’Donovan Rossa v Dungannon Thomas Clarkes
An Droim Mór Naoimh Damhnait v Owen Roe O`Neill’s GAC
Edendork St Malachy’s v Pomeroy Plunketts
Errigal Ciaran v Greencastle St Patrick’s
Aghaloo O`Neill’s v Newtownstewart St Eugene’s
Gael Naomh Pádraig v Killeeshil St Mary’s
Beragh Red Knights GAA v Rock St Patrick’s
Droim Ratha an tSáirsealaigh v Strabane Sigersons
Brockagh Emmetts v Eskra Emmetts
Clann na Gael v Omagh St Enda’s
Cookstown Fr Rocks v Moortown St Malachy’s
An Charraig Mhor v Galbally Pearses
Cappagh v Omagh St Enda’s
Domhnach Mór Naoimh Pádraig v An Eaglais, Naoimh Pádraig
Clonoe O`Rahilly’s CLG v Moy Tír na nÓg
Fintona Na Piarsaigh v Tattyreagh St Patrick’s
Kildress Wolfe Tones v Loughmacrory St Teresa’s
Castlederg St Eugene’s v Drumquin Wolfe Tones
Brackaville Owen Roes v Stewartstown Harps
Gortin St Patrick’s v Urney St Colmcille’s
Thursday  15th August
7pm
In Drumquin
O’Neill’s Minor League
Tattyreagh St Patrick’s v Aghyaran St Davogs
7.30pm
in Killyclogher
O’Neills Minor Hurling Championship
Naomh Colum Cille v Na Seamróga
Hunky Dorys  ACL Div 3
Killeeshil St Mary’s v Brockagh Emmetts
Friday 16th August
7.15pm
O’Neill’s All County Football League Division 3
Tattyreagh St Patrick’s v Errigal Ciaran
O’Neills U-16 League
Loughmacrory St Teresa’s v Gael Naomh Pádraig
Moortown St Malachy’s v Ardboe O’Donovan Rossa
Coalisland Fianna v Cookstown Fr Rocks
Saturday 17th August
5pm & 6.30pm
Hunky Dorys Reserve & ACL Div 1
Ardboe O’Donovan Rossa v Cookstown Fr Rocks
Augher St Macartan’s GFC v Omagh St Enda’s
Coalisland Fianna v An Charraig Mhor
Derrylaughan Kevin Barry’s GAC v Clonoe O`Rahilly’s CLG
Domhnach Mór Naoimh Pádraig v Greencastle St Patrick’s
Moy Tír na nÓg v An Droim Mór Naoimh Damhnait
Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin v An Eaglais, Naoimh Pádraig
Hunky Dorys Reserve & ACL Div 2
Brackaville Owen Roes v Pomeroy Plunketts
Dungannon Thomas Clarkes v Derrytresk Fir aChnoic
Edendork St Malachy’s v Gortin St Patrick’s
Galbally Pearses v Moortown St Malachy’s
Kildress Wolfe Tones v Eskra Emmetts
Rock St Patrick’s v Stewartstown Harps
Strabane Sigersons v Clann na Gael
Urney St Colmcille’s v Aghyaran St Davogs
Hunky Dorys Reserve & ACL Div 3
Dregish Pearse Óg v Drumquin Wolfe Tones
Droim Ratha an tSáirsealaigh v Beragh Red Knights GAA
Fintona Na Piarsaigh v Loughmacrory St Teresa’s
Cill na mBán Naoimh Muire v Clogher Eire Óg
Newtownstewart St Eugene’s v Glenelly St Joseph’s
Owen Roe O`Neill’s GAC v Castlederg St Eugene’s
Sunday 18th August
in Omagh
1.30pm
Hunky Dory’s Junior Hurling Championship Final
Naomh Colum Cille v Cappagh Gaels/Strabane Shamrocks
3.15pm
Hunky Dory’s Senior Hurling Championship Final
An Charraig Mhór Éire Óg v Dún Geanainn Eoghain Ruadh
Monday 19th August
7.30pm
O’Neill’s U16 Hurling League
Cappagh v Lisbellaw St Patrick’s
Naomh Colum Cille v An Charraig Mhór Éire Óg
Na Seamróga v Dún Geanainn Eoghain Ruadh
advert
advert
advert

BECOME AN ADVERTISER

Advertise with us