BECOME AN ADVERTISER

Advertise with us

Tyrone Fixtures And Results.

Sunday 25.05.2014
Team Talk Mag
Club


 Tyrone Fixtures
Tuesday 27th May
6.45pm &  8.15pm
Hunky Dorys  Reserve & ACFL Division 3
Droim Ratha an tSáirsealaigh v Tattyreagh St Patrick’s
7.30pm
O’ Neill’s U-14 Championship
Greencastle St Patrick’s v Glenelly
O’Neill’s U14 Hurling League
Beragh Red Knights GAA v Dún Geanainn Eoghain Ruadh
Naomh Colum Cille v Cappagh
Na Seamróga v Éire Óg An Charraig Mhór
Wednesday 28thMay
O’ Neill’s  U-14 Championship
6.45pm
Moy Tír na nÓg v Ardboe O’Donovan Rossa
7pm
Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin v Edendork St Malachy’s
7.15pm
Errigal Ciaran v Omagh St Enda’s
Killeeshil St Mary’s v Dungannon Thomas Clarkes
Clonoe O`Rahilly’s CLG v An Droim Mór Naoimh Damhnait
An Eaglais, Naoimh Pádraig v Droim Ratha an tSáirsealaigh
Newtownstewart St Eugene’s v Beragh Red Knights GAA
Rock St Patrick’s v Pomeroy Plunketts
Tattyreagh St Patrick’s v Kildress Wolfe Tones
Domhnach Mór Naoimh Pádraig v Drumquin Wolfe Tones
Gael Naomh Pádraig v Omagh St Enda’s
Fintona Na Piarsaigh v Brackaville Owen Roes
Brockagh Emmetts v Aghaloo O`Neill’s
8pm in Cookstown
Hunky Dorys Intermediate Football Championship
Stewartstown Harps v Derrylaughan Kevin Barry’s GAC
Thursday 29th May
in Killyclogher
6.45pm
Hunky Dorys Intermediate Football Championship
Trí Leac C. Naoimh Mhic Artáin v Killeeshil St Mary’s
8.15pm
Hunky Dorys Senior Football Championship
Augher St Macartan’s GFC v Strabane Sigersons
7.15pm
O’ Neill’s  U-14 Championship
Cookstown Fr Rocks v Derrylaughan Kevin Barry’s GAC
Stewartstown Harps v Derrytresk Fir aChnoic
Friday 30th May
in Edendork
Hunky Dorys Senior Football Championship
6.45pm
An Eaglais, Naoimh Pádraig v Domhnach Mór Naoimh Pádraig
8.15pm
Clonoe O`Rahilly’s CLG v Errigal Ciaran
O’Neills U-14 League
7.15pm
Dungannon Thomas Clarkes v Cappagh
7.30pm
Loughmacrory St Teresa’s v Moy Tír na nÓg
Saturday 31st May
in Strabane
Hunky Dorys Intermediate Football Championship
3pm
Aghyaran St Davogs v Gortin St Patrick’s
4.30pm
Greencastle St Patrick’s v Newtownstewart St Eugene’s
in Carrickmore
Hunky Dorys Senior Football Championship
6.30pm
An Droim Mór Naoimh Damhnait v Coill an Chlochair Naomh Mhuire
8pm
Omagh St Enda’s v Coalisland Fianna
Sunday 1st June
in Coalisland
Hunky Dorys Senior Football Championship
2pm
Moy Tír na nÓg v Moortown St Malachy’s
3.30pm
Ardboe O’Donovan Rossa v Cookstown Fr Rocks
6pm
O’ Neill’s Minor Championship
Pomeroy Plunketts v Cappagh
Galbally Pearses v Omagh St Enda’s
Dungannon Thomas Clarkes v An Eaglais, Naoimh Pádraig
Beragh Red Knights GAA v Castlederg St Eugene’s/Brackaville Owen Roes
in Dunmoyle
6.30pm
Hunky Dorys Intermediate Football Championship
Edendork St Malachy’s v Loughmacrory St Teresa’s
8pm
Hunky Dorys Senior Football Championship
Eskra Emmetts v  An Charraig Mhór
Monday 2nd June
O’Neill’s U14 Hurling League
7.30pm
Cappagh v Éire Óg An Charraig Mhór
Omagh St Enda’s v Beragh Red Knights GAA
8pm
Na Seamróga v Naomh Colum Cille

 

Tyrone Results          
           
Hunky Dorys ACL Division 2        
Urney St Colmcille’s 5 10 Brackaville Owen Roes 0 12
           
Hunky Dorys  Division 2 Reserve      
Urney St Colmcille’s 1 7 Brackaville Owen Roes 1 13
           
Hunky Dorys ACL Division 3        
Fintona Na Piarsaigh 0 14 Clogher Eire Óg 1 13
Derrytresk Fir aChnoic 0 12 Aghaloo O`Neill’s 0 8
Glenelly 0 10 Clann na Gael 2 14
Cill na mBán Naoimh Muire 0 11 Brockagh Emmetts 1 12
Dregish Pearse Óg 0 7 Owen Roe O`Neill’s GAC 2 5
Castlederg St Eugene’s 1 9 Drumquin Wolfe Tones 0 9
           
Hunky Dorys  Division 3 Reserve      
Derrytresk Fir aChnoic 2 16 Aghaloo O`Neill’s 0 16
Glenelly 1 8 Clann na Gael 3 20
Fintona Na Piarsaigh 5 8 Clogher Eire Óg 6 9
Castlederg St Eugene’s 2 6 Drumquin Wolfe Tones 2 11
           
O’Neill’s U14 Hurling League        
Dún Geanainn Eoghain Ruadh 4 19 Omagh St Enda’s 0 4
Naomh Colum Cille 1 2 Éire Óg An Charraig Mhór 11 4
Cappagh 10 10 Na Seamróga 4 0
           
O’Neills U-14 League          
An Droim Mór Naoimh Damhnait 12 12 Galbally Pearses 0 1
Killeeshil St Mary’s 6 20 Omagh St Enda’s 0 5
Errigal Ciaran 11 14 Clonoe O`Rahilly’s CLG 4 3
Omagh St Enda’s 11 15 Carrickmore St Colmcille’s 2 8
Newtownstewart St Eugene’s 3 20 Ardboe O’Donovan Rossa 4 6
An Eaglais, Naoimh Pádraig 10 10 Droim Ratha an tSáirsealaigh 8 7
Rock St Patrick’s 3 10 Beragh Red Knights GAA 3 4
Glenelly 7 6 Greencastle St Patrick’s 2 6
Owen Roe O`Neill’s GAC 6 7 Gael Naomh Pádraig 3 4
Fintona Na Piarsaigh 5 15 Derrytresk Fir aChnoic 7 10
           
O’Neills Minor League          
Killeeshil St Mary’s 3 11 Brackaville Owen Roes 1 5

 

 

 

 

 

advert
advert

BECOME AN ADVERTISER

Advertise with us